Obecní úřad Tvrdkov
Tvrdkov č. 57
793 44 Horní Město

ID datové schránky: 48fbkii
Tel.: 554 291 002, 554 219 749

starosta@tvrdkov.cz – starosta obce
uctarna@tvrdkov.cz – účetní obce

Dnes je pondělí 28.11.2022 19:51
Svátek slaví: René, zítra Zina

Novinky v odpadovém hospodářství

Odpadové hospodářství dozná v příštích letech nových změn. Podle nového zákona o odpadech musí obec v roce 2025 vytřídit 60% odpadů. Na třídění odpadů se musí podílet každý z občanů.

Rozhodli jsme se zavést novinky, které nám pomohou udržet odpadové hospodářství pod kontrolou. Od listopadu bude spuštěna evidence směsného komunálního odpadu. Popelnice budou označeny speciálními RFID čipy, pomocí kterých se při vývozu načtou informace o místě, druhu a množství vyváženého dopadu.

Čipování popelnic proběhne v průběhu listopadu ve všech obcích – Tvrdkově, Rudě i Mirotínku. Žádáme Vás proto o vystavení a zpřístupnění popelnic, které používáte na uložení směsného komunálního odpadu. Popelnice označte číslem popisným (např. zavěste štítek, popište fixem nebo barvou..) aby bylo při čipování zřejmé, ke kterému domu popelnice patří. Zaevidovaná a očipovaná popelnice bude následně označena reflexní samolepkou.

Stanovená norma je 1 popelnice pro 4 člennou rodinu. V případě potřeby více popelnic, je třeba zažádat o očipování na obecním úřadě. Neočipované popelnice se  již nadále nebudou vyvážet. Svoz odpadu bude probíhat ve čtrnáctidenním intervalu jako dosud. 

Jelikož náklady na likvidaci odpadů neustále stoupají, dojde k velkému zdražování a obec bude nucena zvýšit poplatky za likvidaci odpadů. Proto je v zájmu každého z nás snížení množství směsného a objemného odpadu důsledným tříděním odpadů.

Please publish modules in offcanvas position.